Skip to main content

Verslo skaitmenizavimas – naudos, rizikos, įgyvendinimo būdai

Istorijos

Kai pasaulis žengia koja kojon su skaitmenizacija, kuri gerokai supaprastina gyvenimą, neatsilikti, netgi pirmauti turėtų ir verslas. Būtent verslo skaitmenizavimas yra esminė verslo transformacija, apimanti skaitmeninių technologijų naudojimą verslo procesams optimizuoti, įmonės produktyvumui ir patirties su klientais gerinimui. Tad aptarkime, kas yra ir kaip vyksta verslo skaitmenizavimas, kokie jo įgyvendinimo būdai bei kokios naudos ir rizikos gali laukti.

Kodėl verslui reikalinga skaitmenizacija ir koks tai procesas?

Pradėkime nuo to, kad skaitmenizacija gali būti painiojama su skaitmeninimu. Verslo skaitmenizavimas nėra tik popierinių dokumentų perkėlimas į skaitmeninę erdvę. Tai – kur kas gilesnis procesas.

Verslo skaitmenizavimas yra technologijų integravimas, kuris pakeičia organizacijų veiklą įvairiose srityse, paslaugose ir kanaluose su klientais bei kitomis suinteresuotomis šalimis. Tai įmonėms leidžia visą savo vykdomą veiklą sujungti į sistemas, atlikti patogią verslo stebėseną, lengviau priimti sprendimus ir gerokai sutaupyti.

Verslo skaitmenizavimo procesas apima ne tik naujo įrankio ar programinės įrangos pirkimą ir naudojimą. Jis reikalauja nuoširdaus visos organizacijos įsipareigojimo įvertinti, mesti iššūkius ir perkonfigūruoti verslo procesus tokiu keliu ir tokiu tempu, kuris tinka būtent konkrečiai įmonei, jos klientams ir tiekėjams. Skaitmenizavimas ypač pasiteisina ekspedicijos bei transporto, logistikos, gamybos įmonėms, prekybinėms bei inžinerinėms įmonėms, taip pat toms, kurios vykdo projektinę, analitinę bei stebėsenos veiklą.

Nors nemaža dalis verslų dar nėra atlikę skaitmenizacijos, šiais laikais ji nenuginčijamai reikalinga. Pasaulinė statistika rodo, kad 27% įmonių yra įsitikinusios, jog skaitmenizavimo darbai turėtų būti atliekami norint tiesiog išsilaikyti rinkoje, o 87% mano, kad tai būtų didelis konkurencinis pranašumas.

Taigi, pagrindinė priežastis, kodėl verslui reikalinga skaitmenizacija, yra tiesiog konkurencija. Įmonės, kurios nepradės skaitmeninės verslo transformacijos šiandien, bus neefektyvios ir tiesiog išnyks spaudžiamos naujos rinkos realybės ir pragmatiškesnių rytojaus „skaitmeninių“ konkurentų.

Verslo skaitmenizavimo naudos ir rizikos

Nenuginčijamai yra daugybė naudų atlikus verslo skaitmenizavimą. Kiekvienam verslui naudos gali būti skirtingos, atsižvelgiant į įmonės tikslus ir verslo modelį. Jei pasirenkate ne tik žingsnį nuo popierinių prie elektroninių sąskaitų ir tradicinį fizinį pirkimą keičiate elektroniniu, tačiau skaitmenizuojate visą verslo „gyvybės“ grandinę, be jau minėto patogumo ir konkurencingumo gaunate didžiulį naudų paketą.

Skaitmenizavę savo verslą pirmiausia pastebėsite mažesnes išlaidas, nes įmonė naudos mažiau žmogiškųjų išteklių, rankų darbo. Taip pat galėsite patogiai sekti įmonės išlaidas, atlikti pinigų srautų kontrolę. Skaitmenizavusios verslą įmonės sutinka ir su tuo, jog ženkliai sumažėja klaidų, priimami duomenimis pagrįsti sprendimai. Be to, tarptautinės kompanijos ar tos, kurios turi padalinių visoje šalyje, džiaugiasi skaitmenizavimo procesu ir dėl kiekviename padalinyje realiu metu gaunamos informacijos, kas leidžia ne tik sutaupyti laiko, bet ir gerinti komunikaciją įmonės viduje.

Iš esmės, skaitmenizacija skatina technologinį proveržį pasaulio ekonomikoje, ženkliai sumažinant išlaidas ir optimizuojant gamybos procesus, siekiant tausoti aplinką, taupyti žmogiškuosius, pinigų ir laiko išteklius, taip pat pagerinti gyvenimo lygį.

Tačiau nepaisant to, kad verslo skaitmenizavimas turi daugybę naudų, visgi vykdant procesą galima susidurti ir su tam tikromis rizikomis. Dažniausiai pasitaikanti rizika – pasirinktas pigiausias sprendimas.

Įmonės, siekiančios skaitmenizuotis ir suvaldyti visus vidaus procesus, turėtų kliautis specialistais, kurie gali pateikti poreikio analizę, projektą bei sprendimo įgyvendinimą, patikimus ir išmanius IT sprendimus. Pasirinkus pigiausią variantą, dažnai gaunamas prastesnis rezultatas, nesuvaldomi įmonės procesai.

Siekiant minimalizuoti rizikas, ko gero vienas geriausias sprendimas yra dedikuotų programuotojų komanda. Patyrę programuotojai, sistemų architektai, UI/UX specialistai, projektų vadovai pasiruošę greitai prisijungti prie Jūsų ir įgyvendinti sudėtingiausius uždavinius.

Dedikuota programuotojų komanda, skirtingai nei standartinis darbų paskirstymas partneriams (outsourcing), suteikia daug daugiau kontrolės ir galimybės įtakoti darbo procesus. Inkodus siūlomi IT specialistai visą bendradarbiavimo laikotarpį dirbs tik su Jumis ir Jūsų projektais. 100 proc. efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys tik jums. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad jums nereikės kurti savo IT padalinio, kurti savo IT procesų, kas yra ir brangu, ir neefektyvu.

Dedikuota programuotojų komanda – tai greita ir sklandi plėtra taupanti jūsų įmonės kaštus ir greitinanti skaitmenizavimo procesą. Plačiau galite sužinoti čia.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą