Verslo valdymo sistemos: kas tai ir kam skirta?
Istorijos
Verslo valdymo sistemos, verslo procesų optimizavimas bei efektyvinimas, verslo perkėlimas į elektroninę erdvę nėra visiems labai gerai pažįstamos temos. Verta paprastai paaiškinti kas tai yra, kodėl apie verslo valdymo sistemas (VVS) žinoti yra naudinga, kaip jos veikia bei kam šios sistemos yra skirtos.
Kas yra verslo valdymo sistemos?
Užsienio šaltiniuose VVS arba verslo valdymo sistemų apibrėžimai dažnai būna ganėtinai sudėtingi, todėl sunku suprasti, kas tai yra. Aiškinama, jog verslo valdymo sistema – tai procesų, praktikos, politikos ir procedūrų rinkinys, naudojamas kuriant strategijas, jų vykdymą ir visą susijusią valdymo veiklą. Tai padeda žengti žingsnį atgal ir pažvelgti į kiekvieną savo procesą iš tam tikros perspektyvos.
Iš tiesų, verslo valdymo sistemas galima paaiškinti ir paprasčiau. Tai yra tiesiog efektyvūs verslo darbo įrankiai, padedantys tiems, kurie užsibrėžė tikslą suvaldyti vidinius įmonės procesus, suprasti ir sisteminti įmonės valdomą informaciją. Taip pat verslo valdymo sistemos sąvoka apima ir įvairių verslo sferų, tokių kaip gamyba, logistika, prekyba ar paslaugų teikimas, kaštų optimizavimą.
VVS padeda išanalizuoti esamą verslo būklę ir nesunkiai atrasti verslo tobulinimo, auginimo kryptį, o nauji darbo įrankiai leidžia taupyti, daryti mažiau klaidų, sisteminti, kartu naudoti ir mažiau žmogiškųjų išteklių. Tad verslams, kurie nori stebėti, analizuoti, augti, optimizuoti, verta investuoti į verslo valdymo sistemas.
Kaip veikia verslo valdymo sistemos ir nuo ko reikėtų pradėti?
Jei norite optimizuoti bei auginti savo verslą, supaprastinti vidinę komunikaciją, jau išsiaiškinome, kad verslo valdymo sistemos yra jums skirtos ir reikalingos. Iš tiesų, jos reikalingos kiekvienam verslui, kuris nori žengti į priekį, neatsilikti nuo konkurentų, įgyti konkurencinį pranašumą.
Verslui apsisprendus įsigyti ir naudoti verslo valdymo sistemas, laukia dar vienas sprendimas – sistemą pirkti ar ją programuoti. Norint suvaldyti konkrečios įmonės duomenų srautą, pritaikyti efektyviausią komunikacijos būdą, sutvarkyti įmonės apskaitos procesus, supaprastinti paslaugų teikimą ir logistiką, gamybą, vienareikšmiškai reikėtų rinktis programuoti verslo valdymo sistemą, kuri bus unikali ir tiks konkrečiai jūsų įmonei, atitiks jos poreikius, koncepciją ir patenkins jūsų lūkesčius.
Nusprendus kreiptis dėl verslo valdymo sistemos programavimo, turite žinoti kokiais etapais vyks darbas. Labai svarbu išsirinkti patikimus programos kūrėjus, nes procesas nėra paprastas, tam reikalinga patirtis, žinios, aukšta kvalifikacija, stabili ir patyrusi komanda. Taip pat reikalingos ir jūsų laiko, žinių bei finansinės investicijos, kurios vėliau atsipirks su kaupu sutaupytu laiku ir kaštais.
Pirmiausia reikės jūsų, kaip verslo ekspertų, įsitraukimo. Verslo atstovai, geriausiai žinantys įmonės viduje vykstančius procesus, turi juos išgryninti ir atrasti daugiausia laiko bei sąnaudų reikalaujančias, problemines verslo vietas.
Sekantis žingsnis – verslo ir pasirinktos sistemų kūrėjų komandos bendras darbas: konsultacijos, techninių sprendimų aptarimas ir dedikuotos IT komandos paskyrimas.
Siekiant minimalizuoti rizikas, ko gero vienas geriausias sprendimas yra dedikuotų programuotojų komanda. Patyrę programuotojai, sistemų architektai, UI/UX specialistai, projektų vadovai pasiruošę greitai prisijungti prie Jūsų ir įgyvendinti sudėtingiausius uždavinius.
Dedikuota programuotojų komanda, skirtingai nei standartinis darbų paskirstymas partneriams (outsourcing), suteikia daug daugiau kontrolės ir galimybės įtakoti darbo procesus. Inkodus siūlomi IT specialistai visą bendradarbiavimo laikotarpį dirbs tik su Jumis ir Jūsų projektais. 100 proc. efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys tik jums. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad jums nereikės kurti savo IT padalinio, kurti savo IT procesų, kas yra ir brangu, ir neefektyvu.
Išanalizavus verslo procesus, poreikį ir nusistačius aiškius tikslus, paskyrus dedikuotą komandą, sukūrus verslo valdymo sistemos architektūrą bei prototipą, galima imtis programavimo darbų.
Sukūrus ir įdiegus verslo valdymo sistemą, jūs galėsite įgyvendinti verslo valdymo strategijas, nusistatyti tikslus bei kryptį, prioritetus, konkretų veiksmų ir rezultatų planą. Taip pat galėsite lengvai stebėti, audituoti savo verslą, nesunkiai susitvarkyti ir sisteminti dokumentus, pagerinti įmonės komunikaciją, logistinius bei gamybinius procesus, kitus taktinius sprendimus bei kasdienes operacijas.
Nereikėtų pamiršti ir VVS priežiūros bei tobulinimo. Neskubėkite atsisveikinti su programuotojų komanda – sistema efektyvi tada, kai ji, pagal jūsų poreikius ir verslo augimą, nuolat atnaujinama.