Skip to main content

Startuoliai: from zero to hero

Istorijos

Dažnam žmogui žodis startuolis asocijuojasi su nauja pradžia, verslu, inovacijomis, visuomenei aktualiais pasiūlymais ir problemų sprendimu. Žinoma, visa tai neabejotinai  yra tiesa, tačiau startuoliai gali pasižymėti ir kitais išskirtinumais.

Startuolis – nauja ir nepažinta įmonė

Startuoliais yra vadinamos įmonės, kurios glaudžiai susijusios su aukštųjų technologijų sritimi. Startuolių iniciatyvos atsirado dar ne taip seniai, todėl iki pat šių dienų atsiranda vis daugiau iniciatyvų, kurios padėtų suburti jaunus, siekiančius tikslo ir motyvuotus žmones tam, kad jų genialios ir originalios idėjos virstų startuoliu, padedančiu spręsti visuomenėje egzistuojančias problemas, prisidėtų prie patogesnio, komfortiškesčio kasdienio žmonių gyvenimo. Neretai idėjos ir mintys startuolių kūrėjams sukasi aplink technologijų pritaikymą paprastiems žmonių poreikiams arba visiškai nematytos ir nepatirtos technologijos steigimą ir vystymą.

Idėjos sukūrimas – ar aktualu?

Startuolių įkūrimui labai svarbu tinkama idėja ir jos vystymas. Konkretus sumanymas turi būti sugalvotas tik tada, kai yra išanalizuotos visuomenėje vyraujančios problemos, konkurencinių startuolių idėjos, rinkos tyrimas. Be to, galvojant idėjas, svarbu atsižvelgti ir į vyraujančią pasaulinę situaciją, kuri gali arba pakenkti, arba padėti vystant naują verslą.

Komanda – bene svarbiausias variklis

Žmonių būrys, padedantis išgryninti idėją, ją vystyti ir tobulinti, yra kiekvieno verslininko pradinis kelias į sėkmę. Ne išimtis ir startuoliai, kuriuos dažniausiai kuria ir vysto jauni žmonės. Būtent jiems itin reikšminga suburti talentingų, profesionalių, savo sritį išmanančių žmonių komandą, kuri visokeriopai prisidėtų ne tik prie idėjos generavimo, bet ir prie jos vystymo bei išlaikymo.

Iššūkiai ir rizika – neatsiejama startuolio dalis

Kaip ir kiekvienas kuriamas verslas, taip ir statuolių įmonės susiduria su tikrai dideliais iššūkiais ir turi tam pasiruošti. Nors startuolis gimsta kartu su atsiradusia inovatyvia ir reikšminga idėja, šiam verslui vystyti ir dirbti sėkmingai reikia ne tik jos. Idėjos išgryninimui, veiklos finansavimui, sprendimų priėmimui, veiklos tęsimui reikia būrio bendraminčių, IT komandos, finansinių investuotojų ir startuolio vystymo etapų tam, kad veiklos vyktų sklandžiai ir užtikrintai.

Techninis IT idėjų įgyvendinimas

Informacinių technologijų tema išties sudėtinga ir reikalaujanti profesionalių žinių. Bene kiekvienam startuoliui turėtų būti privaloma pasirinkti tokią IT komandą, kurioje veiktų tikri savo srities žinovai. Svarbu, kad ši komanda ne tik prisidėtų prie sistemos kūrimo ir programavimo darbų, bet ir būtų pasiekiama iškilus kitoms problemoms ir iššūkiams.

Šiam pasirinkimui tikrai tinkamos egzistuojančios dedikuotos programuotojų komandos, kuriamos pagal bendradarbiavimo modelį. Startuoliai dedikuotą programuotojų komandą gali pasirinkti pagal savo poreikius, IT projekto keliamus techninius iššūkius. Be to, startuoliai tokią profesionalų komandą turėtų pasirinkti konkrečiam projektui. Programuotojų komanda gali padėti sukurti ne tik pradinę startuolio versiją, bet ir prisidėti prie patikimo sistemos vystymo.

Dedikuotos komandos leidžia smarkiai pagreitinti įmonės ir startuolio plėtrą išvengti streso dėl tinkamų darbuotojų paieškos jums nereikia įrenginėti darbo vietų, samdyti papildomų administracijos darbuotojų ir atlikinėti personalo atrankas. Subūrus reikiamus specialistus ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį, visą numatytą laikotarpį jums suteikiama galimybė tiesiogiai bendrauti su savo komanda ir ją administruoti. Jūsų patogumui, komandos nariai kasdien registruoja darbo laiką, bei atliktus darbus ir pagal poreikį dalyvauja Jūsų projektų planavime, projektavime. Kiekvienas darbuotojas iš jums skirtos dedikuotos komandos, į jūsų įmonės veiklą įsitraukia 100% ir gali drąsiai būti pristatomi kaip jūsų įmonės specialistai, pilnaverčiai įmonės darbuotojai.

IT projekto etapai – labai svarbu

Kaip ir su kiekviena komanda, taip ir su programavimo specialistais, startuoliai turėtų parengti projektų valdymo planą. Ši užduotis reikalinga tam, kad būtų išgrynintos pagrindinės ir svarbiausios idėjos, poreikiai, darbai ir tikslai. IT projekto etapų nėra daug, tačiau jie turi būti formuluojami tikrai konkrečiai. Svarbiausia išsigryninti ir įsivertinti numatomo projekto svarbą, sukurti veiklos strategiją. Kitas etapas turėtų prasidėti aptarus konkrečias projekto įgyvendinimo priemones – medijų platformas, finansus. Žinoma, bet koks projektas turi turėti iškeltą tikslą ir uždavinius, kuriais remiantis, įgyvendinami kiti projekto etapai – vizualizacijos, marketingo, ir komunikacijos aptarimas.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą