Skip to main content

Kodėl būtent Lietuvoje reikėtų ieškoti IT specialistų?

Istorijos

IT rinka yra vienas sparčiausiai augančių sektorių pasaulyje ir turi didelį potencialą. Vienas labiausiai plėtrą ribojančių trikdžių daugeliui kompanijų yra aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas. Dėl to specializuotų paslaugų pirkimas (angl. Outsourcing) šioje srityje nėra naujiena. Tačiau kodėl IT specialistų reikėtų ieškoti Lietuvoje, kai juos siūlo įvairios šalys, o kai kuriose jų specialistai sutinka dirbti už gerokai mažesnį atlygį?

Geras pavyzdys užkrečia

Lietuvos IT sektorius tapo savotišku centru, kuriame susitinka tarptautinės technologijų kompanijos ir aukšto lygio IT specialistai. Šalis pritraukė daugybę puikiai vertinamų kompanijų, kurių vardai veikia tarsi rekomendacijos kitiems, tad mūsų šalyje kuriasi vis daugiau žinomų IT gigantų atstovybių, kurios būtent čia randa reikalingus specialistus.

Patogi geografinė vieta

Daugelis IT specialistų gali dirbti nuotoliniu būdu, tad ne paslaptis, kad Lietuvoje atstovybes įkūrusių tarptautinių kompanijų darbuotojai bendradarbiauja su savo kolegomis iš viso pasaulio. Vis dėlto kartais prireikia susitikti akis į akį, o kartais gyvai aptarti projektą yra tiesiog greičiau ir paprasčiau. Savo atstovybėms daugelis kompanijų renkasi didžiuosius šalies miestus, o iš jų lengvai galima pasiekti įvairius Europos miestus ir net kitus žemynus. Taigi, tai labai strategiškas pasirinkimas.

Vienas lauke – ne karys

Pavienių IT specialistų galima rasti beveik visur, tačiau didžiosioms kompanijoms reikia ne vieno ar kelių darbuotojų – dažniausiai reikia kelių šimtų. Lietuvoje IT specialistų skaičius nuolat auga: šia sritimi domisi ne tik jaunuoliai, kurie dar tik renkasi studijas; daugelis pasirenka IT sritį keisdami profesiją ar įgydami antrą aukštąjį išsilavinimą.

O jei lietuvių specialistų vis dėlto neužtektų, mūsų šalyje galima rasti ir užsieniečių: jų vis daugiau atvyksta čia studijuoti, o taip pat nemažai yra ir tokių, kurie atvyksta užsidirbti. Atrodo, kad tarptautinė komanda gali kelti iššūkių? Anaiptol, remiantis EUROSTAT 2019 m. duomenimis, Lietuva yra trečioji ES pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių skaičių, o tai reiškia, kad nekils problemų dėl anglų kalbos.

Viskas, ko reikia yra šalia

IT kompanijos į Lietuvą dažnai atvilioja specialistų paieškos, tačiau čia jos randa gerokai daugiau. Šalyje veikia inovacijų platformos, universitetai aktyviai įsitraukia į mokslinius tyrimus, organizuojamos tarptautinės konferencijos – čia yra viskas, ko reikia sėkmingai verslo plėtrai.

Lietuvoje itin sparčiai plėtojasi startuolių sektorius, o tai reiškia įvairiapusę IT specialistų patirtį. Nors pasirodžius tarptautiniams „žaidėjams“ įmonės dėl specialistų yra priverstos konkuruoti tarpusavyje, galiausiai šis procesas yra naudingas, nes padeda specialistams augti įgaunant įvairios patirties.

Taip pat čia siūloma dedikuotų IT komandų paslauga. Dedikuota programuotojų komanda, skirtingai nei standartinis darbų paskirstymas partneriams (outsourcing), suteikia daug daugiau kontrolės ir galimybės įtakoti darbo procesus. Inkodus siūlomi IT specialistai visą bendradarbiavimo laikotarpį dirbs tik su Jumis ir Jūsų projektais. 100 proc. efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys tik jums. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad jums nereikės kurti savo IT padalinio, kurti savo IT procesų, kas yra ir brangu, ir neefektyvu.

Patyrę programuotojai, sistemų architektai, UI/UX specialistai, projektų vadovai pasiruošę greitai prisijungti prie Jūsų ir įgyvendinti sudėtingiausius uždavinius. Plačiau galite sužinoti čia.

Pinigai, pinigėliai

Ir, žinoma, negalima nepaminėti finansinės pusės. Nors atrodo, kad kainos kyla ir gyventi Lietuvoje tampa vis brangiau, viskas priklauso nuo to, su kokiomis šalimis lyginsime. Lietuvoje vis dar galima pragyventi pigiau, o įmonėms taikomos tam tikros lengvatos. Be to, aktyviai galima naudotis valstybės parama ir ES investicijomis, kurti visuomenei naudingus projektus. Reikia pripažinti, kad vien finansiniu aspektu Lietuva tikrai nėra patraukliausias pasirinkimas IT įmonėms, tačiau bendrame kontekste visa tai sudaro puikią terpę plėstis.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą