Skip to main content

Lai programuoja studentas – bus pigiau! Bet ar tikrai?

Istorijos

Internete gausu skelbimų, kuriuose savo paslaugas siūlo studentai. Ne išimtis ir programavimo darbai – svetainių bei elektroninių parduotuvių kūrimas. Patirties stoką studentai kompensuoja mažesnėmis paslaugų kainomis, o yra net ir tokių, kurie siūlosi sukurti svetainę nemokamai – už rekomendaciją ar vardan patirties. Kad ir kaip lyginsime, skaičiai kalba už save – studentų prašomi įkainiai mažesni. Tačiau ar patikėjus darbą studentui tikrai galima sutaupyti?

Didesnės laiko sąnaudos

Jei jau nusprendėte pataupyti ir programavimo darbus patikėti studentui, teks numatyti ilgesnį projekto įgyvendinimo laikotarpį. Nepatyręs specialistas, kad ir kaip gerai jis dirbtų, užtruks ilgiau: jam reikės ieškoti informacijos, taisyti savo klaidas ir neatitikimus. Problema slypi tame, kad nepatyręs specialistas sprendžia problemas, kurios egzistuoja šiuo metu, tačiau dar nespėja pagalvoti apie ateitį. Dėl to kartais net ir visiškai maži svetainės pakeitimai, pavyzdžiui, dizaino išdėstymas, gali „pakišti koją“ visos sistemos veikimui. Žinoma, viską galima pataisyti, tačiau tai reikalauja papildomo laiko.

Dažnai sakoma, kad versle laikas – pinigai. Ir tai tikra tiesa, tad jei skubate ar turite griežtai apibrėžtus terminus svetainės ar el. parduotuvės kūrimui, nežaiskite ir kreipkitės į profesionalus. Taip būsite tikri, nes sistema bus paruošta kokybiškai ir laiku.

Patirties stoka riboja galimybes

Jei anksčiau dirbote su programavimo specialistai ir manote, kad studentas pajėgs sukurti išmanią ir stilingą svetainę, klystate. Visų pirma, prisiminkite tai, kad studentas – tik vienas specialistas, o ne visa komanda. Be to, dar tik besimokantis ar neseniai studijas baigęs svetainių kūrėjas yra labai ribojamas savo turimos praktikos, o skelbime dažnai žadama daugiau nei leidžia galimybės. Pravartu visada tokias paslaugas vertinti kritiškai.

Net jei studentas jau gali taikyti sudėtingesnius sprendimus, tokie eksperimentai gali kainuoti daugybę laiko. Antra vertus, kuo daugiau eksperimentų, tuo daugiau galima tikėtis klaidų. Jei jau patikite darbą specialistus be patirties, geriausias sprendimas yra naudoti sprendimus, kuriuos jis tikrai gerai išmano. Visgi tai labai riboja svetainės ar el. parduotuvės funkcionalumą, todėl verta gerai pagalvoti, ar neteks vėliau sistemos tobulinti ir antrą kartą mokėti už tą patį darbą.

Klaidos pasirodo vėliau

Bene blogiausia yra tai, kad programavimo klaidos yra sunkiai pastebimos, ypač užsakovams, kurie patys neturi šios srities žinių. Akivaizdžios klaidos paprastai ištaisomos testavimo etape, tačiau samdant studentą ir testavimas bus ribotas, tad netikslumų kode neabejotinai liks. Smagiausia dalis prasidės tada, kai prisireiks rečiau naudojamų funkcijų arba sugalvosite svetainę patobulinti: nuo nekorektiškai veikiančių funkcijų iki netvarkingo ir nesuprantamo kodo – galima tikėtis bet ko.

Tiesą sakant, gana dažnai susiduriama su situacijomis, kai prastai suprogramuotos sistemos pataisyti neįmanoma arba jos taisymas kainuoja brangiau už naujos kūrimą. Tai papildomos išlaidos, kurias turėsite investuoti. Išvengti tokių problemų galima iš karto samdant specialistų komandą: sumokėsite brangiau, tačiau būsite tikri dėl rezultato: svetainė veiks sklandžiai, atitiks jūsų poreikius, o dar ir garantijos darbams galite tikėtis.

Jei norite sutaupyti…

Iš verslininkų galima gauti daugybę naudingų patarimų ir daugelis jų kyla iš asmeninės patirties. Visi nori sutaupyti, ypač verslo pradžioje, kai lėšų reikia visur. Deja, kai kurie sprendimai yra tarsi pelėkautai su nemokamu sūriu. Internetas – ne vieta eksperimentuoti, nes būtent čia daugelis verslų suranda savo klientus. Patikėkite darbus profesionaliai programuotojų komandai ir investicija greičiau atsipirks.

Siekiant minimalizuoti rizikas, ko gero vienas geriausias sprendimas yra dedikuotų programuotojų komanda. Patyrę programuotojai, sistemų architektai, UI/UX specialistai, projektų vadovai pasiruošę greitai prisijungti prie Jūsų ir įgyvendinti sudėtingiausius uždavinius.

Dedikuota programuotojų komanda, skirtingai nei standartinis darbų paskirstymas partneriams (outsourcing), suteikia daug daugiau kontrolės ir galimybės įtakoti darbo procesus. Inkodus siūlomi IT specialistai visą bendradarbiavimo laikotarpį dirbs tik su Jumis ir Jūsų projektais. 100 proc. efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys tik jums. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad jums nereikės kurti savo IT padalinio, kurti savo IT procesų, kas yra ir brangu, ir neefektyvu.

Dedikuota programuotojų komanda – tai greita ir sklandi plėtra taupanti jūsų įmonės kaštus ir greitinanti skaitmenizavimo procesą. Plačiau galite sužinoti čia.

Norite padėti jauniems specialistams? Jei turite laisvo laiko, galite suteikti jiems galimybę kurti alternatyvią svetainės versiją nemokamai. Tačiau pasiruoškite šiai veiklai skirti laiko ir pastangų.

Taip pat galite patikėti studentams itin paprastus mažos apimties sprendimus, pavyzdžiui, jei reikia šabloninės vieno puslapio svetainės arba reprezentacinio puslapio su keliomis skiltimis. Tokia užduotis nėra sudėtinga, tad susiradę patikimą ir tobulėti norintį studentą, galite pasiekti puikių rezultatų. Tačiau visus nestandartinius ar sudėtingesnius sprendimus verta patikėti tik patyrusiems ir profesionaliems programuotojams.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą