Skip to main content

Ar reikalingas IT padalinys mažmeninės prekybos įmonėje?

Sėkmės istorija

Gebėjimas greitai reaguoti ir prisitaikyti prie dinaminės aplinkos, verslo procesų skaitmenizavimas ir automatizavimas, tai savybės, kurios padeda įmonėms išlikti ir laimėti ne tik konkurencinėje aplinkoje, bet ir globalaus karantino metu. Visgi būti lankstiems ir gebėti adaptuotis nėra taip paprasta, kaip gali skambėti ir tam reikia ne vieno savo sritį išmanančio specialisto. Ypač, jei kalbame apie verslo procesų perkėlimą į skaitmeninę erdvę. Taigi, kaip sukurti IT padalinį, ne IT įmonėje?

 

Istorija

Nuo 2013 metų balduturgus.lt užsiima mažmenine prekyba baldais ir maždaug tiek pat laiko trunka mūsų bendradarbiavimas. Įmonė auga greitai. Kiekvienais metais augimas siekia arba aukštus procentus, arba net kartus. Įmonę valdo teisingą supratimą apie inovacijų būtinybę turintys vadovai, todėl įtikinėti apie procesų skaitmenizavimo būtinybę – netenka. Per daugiau nei 7 metus teko išbandyti turbūt visas įmanomas bendradarbiavimo formas. Pavyzdžiui projekto įgyvendinimo forma, kai užsakovas pateikia poreikį, kuris yra įvertinamas, pateikiamas pasiūlymas ir, jei viskas tinka, atliekami programavimo darbai. Išbandyta programuotojo laiko rezervavimo bendradarbiavimo forma, kai užsakovas nusimato darbus, jie yra įvertinami laike ir reikiamas laikas perkamas ir t.t.

Problema

Kliento įmonė auga greitai, todėl procesai keičiasi dažnai ir kartais kardinaliai. Programuotojai negalėjo reaguoti pakankamai greitai, trūko nuoseklumo, dinamiškumo ir darbo kokybės. Kaip ir bet kurios kitos, IT įmonės taip pat stengiasi planuoti savo veiklą, siekiu optimizuoti ir subalansuoti kaštus. Kai IT įmonėje užsakoma konkreti užduotis, stengiamasi įsivertinti jos atlikimo terminus ir kaip įmanoma greičiau atlikti darbus. Greitis svarbu, nes dažnu atveju jau laukia kita, naujo kliento, nauja užduotis. Atsiranda toks savotiškas konvejeris. Čia ir kyla pagrindinės problemos.

Kadangi dirba žmonės, o ne robotai, natūralu, kad laiko planavimas ne visada yra tikslus. Taip pat kyla nenumatytų poreikių iš kliento pusės, papildomų darbų, kurie reikalauja papildomo laiko. Prasideda vėlavimas ir taip vadinamas „gaisrų gesinimas“, dėl ko nukenčia ir darbo kultūra, ir kokybė.

Savaime peršasi noras turėti savo programuotoją, ofise, kuris būtų visada šalia. Teoriškai tai gal ir įdomi mintis, bet techniškai – vienas brangiausių sprendimų, kuriuos galima padaryti. Ne IT įmonei, turėti savo IT padalinį yra labai brangu ir klausimas ar tikrai efektyvu. Šioje vietoje, geriausias sprendimas, visgi yra dedikuota programuotojų komanda.

Sprendimas

Ką reiškia sukurti IT padalinį? Gal tai gali atrodyti kaip programuotojo pasamdymas ir kompiuterio jam nupirkimas, bet realybė visai kitokia. Kaip ir bet kuris kitas padalinys – pardavimų, gamybos, sandėliavimo ir t.t. IT padalinys taip pat turi savo specifiką. Reikia sukurti procesus, kad jie veiktų efektyviai, reikia juos išmanyti, suprasti, kaip vyksta programavimas, kaip kuriami projektai, kaip suformuojamos užduotys ir dar daug įvairių niuansų. Taip pat reikia organizuoti įdarbinimo procesą, reikia turėti kompetencijos atsirinkti tinkamą kandidatą į programuotojo pareigas. Tai labai specifinė sritis ir jei įmonėje nėra kompetencijos, pradėti reikia nuo IT padalinio vadovo rolės. Žmogaus, kuris kompetentingas sukurti procesus, juos žino, gali koordinuoti, kontroliuoti. Ir ne, tai nėra tas pats žmogus, kuris sujungia jums kompiuterius ar prijungia spausdintuvą. Turint IT vadovą, jau galima galvoti apie programuotojus – vykdyti jų atranką, testuoti, keisti, kurti darbo aplinką ir reikiamus įrankius, pirkti licencijas. Taip pat, vertėtų nepamiršti, kad dėl darbuotojų, konkuruosite su kitomis IT rinkos įmonėmis, užsienio kapitalo investicijomis, kurios samdo programuotojus šimtais, kurios sudaro ypač patogias poilsio ir darbo aplinkas.

Kokia išeitis? Dedikuota programuotojų komanda. Dedikuoti IT specialistai – efektyvi galimybė išplėsti arba sukurti savo IT profesionalų komandą, minimaliais kaštais. Dedikuotos komandos leidžia smarkiai pagreitinti įmonės plėtrą, išvengti streso dėl tinkamų darbuotojų paieškos. Jums nereikia įrenginėti darbo vietų, samdyti papildomų administracijos darbuotojų ir atlikinėti personalo atrankas. Sudaroma bendradarbiavimo sutartis, už jus atliekama reikiamos kompetencijos specialistų paieška, suformuojama reikiamo dydžio komanda ir 100 proc. jos laiko dedikuojama tik jums, jūsų projektui. Dedikuotos komandos nariai yra tarsi jūsų įmonės darbuotojai, kurie 100% savo darbo laiko yra tiesiogiai atskaitingi jums. Tai leidžia jums visiškai kontroliuoti ir patiems administruoti savo IT projektą, bei sekti procesus.

Rezultatas

Taip bendradarbiaujame ir su balduturgus.lt. Vyksta reguliarus projekto vystymas, dedikuota komanda nedirba prie jokių kitų projektų, todėl gali gilintis į vieno kliento poreikius ir išsamiai juos spręsti. Darbo efektyvumas smarkiai pagerėjo, laiko užtenka ne tik reaguoti į skubius pakeitimus, planuotinus darbus, bet ir papildomus sprendimus, kaip automatinius testus ar greitaveikos gerinimo, programinio kodo efektyvumo didinimo sprendimus. Neliko jokių gaisrų gesinimų.

O štai ką sako pats dedikuotos komandos vartotojas:

„Su Robertu dirbame jau tikrai senai ir turėjome visokių laikų. Būdavo kai nespėdavo su terminais ar kai nuolat kartodavosi tos pačios klaidos. Atrodydavo, kad mūsų darbai stovi vietoje ir niekam jie neįdomūs. Šiuo metu turime Roberto suformuota dedikuotą komandą ir matome ženklų skirtumą. Jei finansiškai atrodytų tarsi ir bangesnė paslauga, bet darbai atliekami daug greičiau. Mes kas savaitę turime darbų aptarimą, turime mums priskirtus specialistus ir pilną projekto valdymą. Startavome su 3 sistemos versija ir toliau tobuliname. Esame patenkinti dedikuotos komandos paslauga ir tikrai ją rekomenduojame“

Kasdien UAB Inkodus sulaukia įvairių užklausų iš interesantų. Neretai yra sakoma, kad „darbų turime metams į priekį“, bet dedikuotos komandos nenori. Man tai sunku suprasti, nes neatlikti darbai, neįgyvendintas funkcionalumas yra lygus negautoms papildomoms pajamoms. Kol delsiama, konkurentai sukurs viską greičiau, įgyvendins tą metų planą ir jus tiesiog nukonkuruos.

Išvada

Ilgametė patirtis rodo, kad jei jūs neturite IT padalinio, neturite kompetencijos jam sukurti – nebandykite. Nešvaistykite pinigų ir laiko. Dedikuota programuotojų komanda jums idealiai tiks. Rezultatai bus greitesni, kokybiškesni, taigi investicijos atsipirks greičiau. Dedikuota programuotojų komanda leis jums turėti savo IT padalinį, neinvestuojant į jo kūrimą, kompetencijų ugdymą ir personalą.

Reikia programavimo paslaugų?

Atsiųskite savo programinės įrangos poreikį
Pateikti užklausą