Skip to main content

Darbostogos: nauja, įdomu, naudinga

Istorijos

Darbostogos – atrodo ne kiekvienam girdėtas terminas, tačiau pastaraisias metais šis darbo būdas tikrai populiarus ir vis labiau mėgstamas tiek darbdavių, tiek darbuotojų. Taigi, darbostogos dažniausiai apibūdinamos kaip naujas nuotolinio darbo būdas, tačiau dažniau ne iš savo namų ar miesto, o iš kitos šalies ar net žemyno. Darbostogos yra skirtos viso kolektyvo išvykimui svetur. Komanda, išvykusi į kitą šalį, gali dirbti ir po darbo valandų arba tą laiką skirti kelionėms, šalies pažinimui. Žinoma, tam, kad darbostogos ir komandinis darbas vyktų tinkamai ir teisingai, kiekvienas darbdavys turėtų sukurti visas šiam darbui reikiamas sąlygas ir nustatyti taisykles.

Karantinas – nuotolinio darbo pradininkas

Nors dar visai neseniai nuotolinis visos komandos ar kelių žmonių darbas buvo vykdomas itin retais atvejais, tačiau prie šios naujos „mados“ visuomenę pripratino užklupęs karantinas, kurio metu įmonės suteikė savo darbuotojams ir visai komandai galimybę dirbti iš namų, sodybos ar kitų vietovių. Dabar nuotolinis darbas taip išaugo ir mutavo, kad atsirado galimybė ne tik vienam žmogui, bet ir visai įmonei dirbti būnant ir kitoje šalyje, o tokias darbostogas nori išbandyti net 4 iš 10 lietuvių. Beje, statistikos duomenys rodo, kad darbostogomis yra pasinaudoję bent 13 % Lietuvos gyventojų. Nors darbostogas išbandyti nori tikrai daug žmonių, prieš tai derėtų išsiaiškinti, ko reikia, kad toks darbo būdas vyktų sklandžiai ir produktyviai.

Lankstumas ir papildoma nauda po darbo

Darbostogas išbandę žmonės neabejoja, kad šis darbo būdas turi labai daug privalumų tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Pirmiausia, darbas kitoje šalyje suteikia galimybę sieti poilsį su darbinėmis užduotimis. Be to, šiuo metu tikrai nemažai kelionių agentūrų teikia unikalius komandos darbostogų pasiūlymus, apimančius ne tik Lietuvą, bet ir užsieno šalis. Tikriausiai daugelis sutiks, kad būnant kitoje aplinkoje, kiekviena komanda gali lanksčiai planuoti savo darbo ir poilsio režimą, bent trumpam atsisakyti rutinos ir pajusti bendravimo ir pažinimo laisvę. Tokia darbo ir poilsio darna leidžia tarpusavyje dalintis gera nuotaika, kuri vėliau tampa naudinga visam kolektyvui. Beje, darbostogos, kuriose yra įtraukta visa komanda, leidžia puoselėti vidinę tarpusavio kultūrą ir bendradarbiavimą.

Antra, darbostogos motyvuoja darbuotojus ir leidžia lanksčiau dirbti. Kiekviena įmonė, suteikdama darbuotojams galimybę derinti darbą ir atostogas supranta, kad tai puikiai motyvuoja ir įkvepia žmones. Komandai, darbostogas praleidžiančiai kartu, tikrai atsiranda galimybė artimiau pabendrauti, patirti nuotykių, o taip pat ir atlikti planuotas užduotis. Bendravimas ir darbas neformalioje aplinkoje padeda komandai augti, leidžia vystytis naujoms idėjoms ir mintims.

Mes, UAB Inkodus, savo kolegoms taip pat suteikiame galimybę laikinai dirbti nuotoliu iš bet kurios pasaulio vietos. Dedikuotų programuotojų komandų modelis puikiai tinka šiam darbo būdui. Patyrę programuotojai, sistemų architektai, UI/UX specialistai, projektų vadovai galintys įgyvendinti sudėtingiausius uždavinius tikrai efektyviai gali dirbti nuotoliu.

Dedikuota programuotojų komanda, skirtingai nei standartinis darbų paskirstymas partneriams (outsourcing), suteikia daug daugiau kontrolės ir galimybės įtakoti darbo procesus. Inkodus siūlomi IT specialistai visą bendradarbiavimo laikotarpį dirbs tik su Jumis ir Jūsų projektais. 100 proc. efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys tik jums.

Dedikuota programuotojų komanda – tai greita ir sklandi plėtra taupanti jūsų įmonės kaštus ir greitinanti skaitmenizavimo procesą. Plačiau galite sužinoti čia

Darbo laikas ir informacinės technologijos

Darbostogose veikianti komanda turi tikrai aiškiai žinoti, koks jų darbo laikas. To reikia tam, kad ir darbdaviai ir darbuotojai nepiknaudžiautų suteikta galimybe, o laiką darbui ir pramogoms išnaudotų efektyviai. Kiekvienam komandos darbuotojui turi būti sudarytas konkretus jo darbo laiko grafikas ir bendras komandos veiklų, susitikimų ir pasitarimų laikas. Be to, tam, kad darbuotojai ir komanda galėtų tinkamai atlikti užduotis, reikėtų iš anksto aptarti interneto ryšį ir IT galimybes. Kiekvienas darbuotojas ir darbdavys turėtų atidžiai apžvelgti savo ir komandos būsimą darbo vietą ir įrankius bei įvertinti, ar kiekvienas įmonės darbuotojas šalia savęs turės pakankamą interneto greitį, kokybišką ryšį, darbui tinkamą techniką. Be to, kiekviena įmonė ir ten dirbantys komandos nariai turėtų apžvelgti ir aptarti darbui reikalingus prisijungimus, saugos sistemas, slaptažodžius. Svarbu komunikuoti ir apie tai, kad įmonės IT komanda arba kita IT kompanija, likusi Lietuvoje, turėtų turėti galimybę teikti pagalbą nuotoliniu būdu ir nuolat tam, kad darbas vyktų ir sklandžiai ir saugiai.

Iššūkiai – įveikiami

Kiekvienas darbas – ar jis vykdomas kitoje šalyje ar ne, priverčia susidurti su iššūkiais ir išbandymais. Ne išimtis ir komandos darbostogos. Kai kuriems žmonėms, darbo atsakomybes ir pramogas derinti gali būti sudėtinga. Be to, derėtų nepamiršti, kad kiekvienos darbostogos bus sklandžios tik tada, kai bus atlikti visi „namų darbai“ ir įvykdytas tinkamas pasiruošimas kelionei. Bet kokiu atveju, visas problemas ir iššūkius išspręsti įmanoma, jeigu komandoje atvirai ir deramai komunikuojama – išklausoma, padedama, sprendžiama.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą