Skip to main content

Dedikuota programuotojų komanda ar freelanceriai: ką pasirinkti?

Istorijos

Dažnai verslai, kurie neturi programuotojo etato, tačiau nori atsinaujinti svetainę, atlikti kitus programavimo darbus, ima žvalgytis pastiprinimo iš šalies. Čia ir susiduriama su dilema: ką pasirinkti – dedikuotą programuotojų komandą ar laisvai samdomus darbuotojus, populiariai vadinamus freelanceriais. Tiek vieni, tiek kiti turi ir savų pliusų, taip pat ir savų minusų. Taigi aptarkime dedikuotų programuotojų komandos ir freelancerių privalumus ir trūkumus, kad pasirinkti vieną ar kitą variantą būtų lengviau.

Dedikuota programuotojų komanda – išskirtinis dėmesys kliento verslui

Dedikuota programuotojų komanda – tai patyrę IT specialistai, kuriantys programas, platformas ar atliekantys kitas žiniatinklių paslaugas. Jų pranašumas yra tas, kad šie specialistai dirba vienoje įmonėje, jų darbo, laiko ir uždarbio klausimais rūpinasi konkrečios įmonės vadovai.

Šie IT profesionalai gauna vieną užduotį vienu metu, įsilieja į kompanijos veiklą, geriau pažįsta įmonę ir jos poreikius, gali skirti visą savo laiką konkrečios įmonės darbams. Taigi, 100 procentų efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys skirtas tik jums.

Be to, dedikuota programuotojų komanda yra jau įpratusi dirbti kartu, pažįsta vienas kitą, žino savo pareigas, atsakomybes ir stiprybes, todėl nesunkiai pasidalija darbais atliekant jūsų įmonės užduotis.

Dedikuotos programuotojų komandos verslui leidžia smarkiai pagreitinti įmonės plėtrą, taip pat išvengti streso dėl tinkamų darbuotojų paieškos. Įmonei nebereikia įrenginėti darbo vietų, atlikti personalo atrankos, nes visa tai už jus padaro įmonė, teikianti dedikuotų programuotojų komandos paslaugas. Verslui belieka bendradarbiauti su dedikuota komanda vykdant projekto plėtrą.

Dar vienas dedikuotos programuotojų komandos samdymo privalumas – kaštai. Nors daug kas sako, kad tai yra brangi paslauga, tačiau taip toli gražu nėra. Jums nereikia investuoti į papildomų darbuotojų darbo vietas bei priemones, apkrauti buhalterijos ir personalo skyriaus ar spręsti kitų techninių bei vadybinių problemų, galvoti apie darbuotojų užmokestį, jų atostogas ar laisvas dienas.

Freelancerio darbo laikas nėra skirtas tik vienam projektui

Skirtingai nei dedikuotų programuotojų komanda, laisvai samdomi darbuotojai yra nepriklausomi, nedirba jokiai įmonei. Jie yra tarsi rangovai, patys priimantys užsakymus ir planuojantys savo darbo laiką.

Jei dedikuota IT komanda vienu metu dirba prie vieno projekto, gilinasi, stebi rinką ir konkurentus, tai freelanceris, greičiausiai, turės keletą projektų vienu metu ir savo darbo laiką paskirs ne tik jūsų verslui, vadinasi tiek neįsitrauks į jūsų įmonės veiklą, nebus toks lojalus, greičiausiai projekto eigoje jums nepasiūlys naujų idėjų stebint konkurentus.

Freelanceriai negauna atlyginimo, todėl mokėti jiems reikės etapais arba už padarytą darbą. Samdydami freelancerius, turėtumėte labai skrupulingai sudėlioti minėtus projekto etapus ir jų atlikimo trukmę, kitaip projektas gali būti nebaigtas jūsų numatytu laiku.

Tiek freelancerių pliusu, tiek minusu galima laikyti tai, kad etapais gaunamas atlygis nesukuria abiem pusėms jokių įsipareigojimų. Vadinasi jūs, po užbaigto etapo, nematant poreikio tęsti projektą ar pastebint nekokybiškai atliktus darbus, galite atsisakyti tolimesnių freelancerio paslaugų. Tačiau lygiai taip pat, pavyzdžiui gavęs pelningesnį pasiūlymą, gali pasielgti ir freelanceris, o rasti naują žmogų tęsti jau pradėtus darbus bus be galo sunku. Blogiausias scenarijus, kad laisvai samdomas darbuotojas gali tiesiog dingti pasiėmęs dalį savo užmokesčio.

Didžiausias laisvai samdomų darbuotojų privalumas yra tas, kad galite juos samdyti iš bet kurios pasaulio vietos. Jūs neprivalote apsiriboti vietiniais talentais, jei kitoje šalyje paslaugas teikiantis žmogus turi jums reikalingų žinių ir įgūdžių. Tačiau nepamirškite, kad turėsite skirti papildomų resursų laisvai samdomam darbuotojui žmogui stebėti ir tikrinti jo darbo kokybę.

Kuriuos pasirinkti?

Kai jau aptarėme dedikuotos programuotojų komandos bei freelancerių privalumus ir trūkumus, reikėtų nuspręsti, kuriuos geriau pasirinkti jūsų verslui.

Dėliojant pliusus ir minusus, galime pastebėti, kad pliusų svarstyklės krypsta į dedikuotų programuotojų komandą. Visų pirma, jie yra gerokai patikimesni nei freelanceriai, labiau įsitraukia į procesus ir verslo komandos veiklą, visą savo darbo laiką skiria vienam projektui ir nesiblaško tarp daugybės kitų veiklų. O svarbiausia, dedikuota programuotojų komanda tampa įmonės dalimi, todėl darbą visada padaro iki galo, įvertina konkurentus bei įmonės poreikius ir tikrai nedingsta, kaip tai gali padaryti freelanceriai, gavę geresnį pasiūlymą.

Dedikuota programuotojų komanda bus žymiai našesnis, efektyvesnis bei, žinoma, saugesnis jūsų verslo pasirinkimas.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą