Skip to main content

Kodėl startuoliui svarbu patikimas IT partneris arba kodėl žlunga geros idėjos?

Sėkmės istorija

Pinigai dar ne viskas – tai turbūt geriausiai šią istoriją apibūdinantis posakis. Ir tikrai, daug svarbiau nei pinigai yra patikimas partneris, kuris sugebės skirti tinkamą dėmesį jūsų problemoms ir idėjoms, sugebės susikoncentruoti ir įsigilinti į poreikius bei efektyviai išnaudoti skiriamus resursus. Atrodytų viskas savaime suprantama, bet realybėje nutinka kitaip ir tai gali patvirtinti inkodus.com partneris – Rewell Medical, AB (rewell.se). Taigi, kaip dedikuota programuotojų komanda išgelbėjo startuolį?

 

Istorija

2018 gruodį, prieš pat Šv. Kalėdas, kai visur įsivyrauja šventinė nuotaika, sustoja dauguma projektų ir vienintelis rūpestis yra Kalėdinės dovanos, inkodus.com komanda sulaukė kreipimosi iš startuolio Rewell Medical, įsikūrusio Švedijoje. Poreikis – atlikti programavimo darbus, sukurti sistemą, leisiančią efektyviai ir patogiai vykdyti testosterono trūkumo diagnozę ir gydymą. Mane asmeniškai labai nustebino šio kreipimosi skuba. Atrodė, kad kelios dienos jau nieko nepakeis ir pokalbį galėtume tęsti sausio pradžioje, bet, kaip parodys vėlesnis šios istorijos pasakojimas, reikalai buvo daugiau nei prasti ir kiekviena valanda jau buvo aukso vertės, ką ten kalbėti apie dienas.

Problema

Po kelių nuotolinių vaizdo susitikimų su nauju potencialiu partneriu, išsiaiškinome techninį poreikį ir kylančius iššūkius, kurie gan „paprasti“ – per daugiau nei pusmetį pasamdyta didelė IT įmonė, kuriai skirta nemažai resursų, sugebėjo pateikti tik neveikianti produkto muliažą – prototipą, o ne minimalų produktą (Minimum viable product), su kuriuo jau būtų  galima startuoti ir žengti į rinką. Laiko ir pinigų sudeginta daug, startuolio akcininkai pikti, idėja, nors ir aktuali, reikalinga, tačiau jau prie žlugimo ribos.

Nors tada mes nesigilinom į priežastis ir neanalizavom, kodėl taip nutiko, bet dabar atrodo, kad pamokos galėtų būti kelios:

  • programinę įrangą kuria ne įmonės dydis ar pavadinimas, o programuotojai, IT specialistai, tad tikrai nėra skirtumo, koks paslaugos tiekėjo pavadinimas. Daug svarbiau, kokią komandą, kokią kompetenciją gali pasiūlyti specialistai. Pavyzdys būtų dedikuota programuotojų komanda, kuri suformuojama konkrečiam projektui iš konkrečių, reikiamą patirtį sukaupusių, specialistų;
  • nors, atrodytų, kad procesai sudėlioti ir viskas įmonės viduje turėtų veikti be priekaištų, tačiau dirba juk žmonės. Panašu, kad įmonė, kuri turi daug užsakovų ir projektų, tačiau  stinga programuotojų, esančių specialistų laikas, slepiant nuo užsakovų, dalinamas tarp skirtingų projektų. Rezultate – amžinas gaisrų gesinimas, vėlavimas ir visiškas neįsigilinimas į projekto poreikius. To niekada nenutinka su dedikuota komanda, kuri griežtai dirba tik ties vienu projektu.

Sprendimas

Situacija daugiau nei aiški – reikia gelbėti projektą. Visgi, pasakyti kur kas paprasčiau, nei padaryti. Dedikuotas programuotojų komandas formuojame tik iš tikrai patyrusių ir patikrintų specialistų, su kuriais, kaip taisyklė, jau esame dirbę. Tokie specialistai yra labai paklausūs ir dažniausiai užimti. Nepaisant to, buvo sugebėta projektui greitai surasti ir priskirti pirmą patikimą, patyrusį .NET C# programuotoją. Nuo užklausos gavimo iki pirmo specialisto neprabėgo nei savaitė, ir visą tai – gruodžio antroje pusėje! Taigi, pirmas dedikuotos komandos narys surastas. Toliau procesas judėjo gan aiškiai ir struktūrizuotai:

  • kadangi klientas pats valdė savo projektą, dedikuoto projekto vadovo rolės nereikėjo. Kartu su nauju dedikuotos komandos nariu, projekto vadovas (kliento atstovas) susidėliojo užduotis. Čia turėčiau pastabą, kad projekto vadovo rolė yra viena svarbiausių (vien daug programuotojų neužtenka) ir žmogus, valdysiantis projektą, turi turėti pakankamai patirties ir suvokimo, kaip tai daryti;
  • dedikuotas programuotojas atlikto techninę projekto analizę, pristatė tai, kas yra atlikta ir pateikė veiksmų planą;
  • sausio pradžioje suradome ir dedikuotą komandą papildėme dar dviem patyrusiais .NET C# ir React programuotojais. Taip pat, rekomendavome į projektą įtraukti ir savo techninį žmogų – turėti 1 programuotoją ofise Švedijoje, taigi 1 mėnesio bėgyje, inkodus.com suformavo 3 patyrusių, dedikuotų programuotojų komandą, klientas ofise turėto 1 projekto vadovą ir 1 programuotoją. Viso – 5 žmonių komanda, dirbanti per dvi šalis.

Kaip atrodė darbo procesas? Vaizdo susitikimai kiekvieną rytą ir darbų aptarimai, planavimai Jira sistemoje, kas savaitę ar dvi – didesni, ilgesni planavimai ir aptarimai, nuolatinis komunikavimas Slack sistemoje.

Rezultatas

Koks rezultatas pasiektas? MVP startas po kelių mėnesių ir tolimesnis sėkmingas sistemos plėtojimas.

Kliento atsiliepimas:
„Rewell kompanijai reikėjo back-end ir front-end programuotojų, kad būtų galima užbaigti mūsų projektą ir paruošti jį startui. Tuo metu mes labai vėlavome. Inkodus padėjo mums surasti patyrusius ir lanksčius programuotojus, kurie, kartu su mūsų komanda, sugebėjo paršuoti beta versiją startui, o po keletos mėnesių ir visuomenei skirtą versiją. Šis rezultatas mums labai patiko, tad mes ir toliau kooperavomės, netgi po viešos versijos starto. Per tuos 18 mėnesių, dirbant kartu su Inkodus, mes patobulinome savo back-end architektūrą, kad ji taptų paslankesnė ateičiai. Taip pat, mes sugebėjome puikiai skaitmenizuoti mūsų rankinius procesus dirbant su startavusiu produktu. Dabar mes galime kurti tvirtesnius ir geresnius produktus savo pacientams, daktarams ir savo komandai.

Aš rekomenduoju Inkodus, UAB dėl jų patyrusių programuotojų ir aukštos darbo etikos.”

Naudotos technologijos – Azure cloud, Domain-driven design architektūra, Microservices, .NET Core, React, Load balancing, live video streaming ir t.t.

Pamokos

Išvada tokia: Ne tiek svarbu paslaugos tiekėjo pavadinimas ar įmonės dydis, svarbiausia –  specialistai, kuriuos paslaugos tiekėjas sugeba suburti ir tai, kaip greitai jis tai padaro. Biudžeto dydis yra svarbu, bet daug svarbiau biudžetą naudoti racionaliai ir nedaryti klaidų, kurias jau darė kiti.

Mūsų atveju, dedikuotos komandos formavimo modelis pasiteisino 100%. Jis veikia efektyviau nei vidinės komandos ar „outsourcing” modeliai. Kodėl? Nes dedikuotą komandą sudaro jau patikrinti ir reikiamą patirtį sukaupę IT specialistai, kurie gilinasi tik į 1 projektą. Tuo tarpu formuojant vidinę komandą, reikia atlikti darbuotojų atrankos procesus, kurie ir ilgai trunka, ir yra brangūs. Negana to, jūs neturite jokios garantijos, kad po mėnesio ar dviejų nebus poreikio atsisakyti naujo žmogaus, nes suprasite, kad jis jums netinka.

5 dedikuoti profesionalai (3 Lietuvoje ir 2 Švedijoje) sugebėjo atlikti tai, kas nepavyko IT įmonei, kurios darbuotojų skaičius viršija kelis šimtus. Jie tai sugebėjo padaryti per trumpesnį laiką, pigiau, keliant maksimalius duomenų apsaugos, IT saugos ir projekto eksploatacinius reikalavimus.

Turite startuotlio idėją ar tiesiog yra poreikis atnaujinti programinę jūsų verslo įrangą? Susisiekite su mumis ir tikrai rasime sprendimą!

Reikia programavimo paslaugų?

Atsiųskite savo programinės įrangos poreikį
Pateikti užklausą