Skip to main content

Žmogus – orkestras: ar tikrai vienas specialistas gali atstoti visą komandą?

Istorijos

IT sprendimus versle naudoja įvairiausių sričių įmonės nuo prekybininkų ir paslaugų teikėjų iki įvairių produktų gamintojų. Šiandien jau nekyla abejonių, kad technologijos padeda dirbti efektyviau ir sumažinti kaštus, tačiau vis dar taupoma jas prižiūrinčių ar kuriančių specialistų sąskaita. Vadovai kartais mano, kad vieno specialisto užtenka visiems įmonės IT sprendimams valdyti. Panagrinėkime, ar taip iš tikrųjų gali būti ir kokie pavojai tyko viską sukrovus ant vienų pečių.

Programuotojas nėra žmogus-orkestras

Gyvenime esame pripratę, kad skirtingi specialistai atlieka skirtingas užduotis. Pavyzdžiui, operacijas atlieka chirurgai, o odontologai tvarko tik dantis; namo brėžinius paruošia projektuotojas, o statybos darbus atlieka įvairiausių sričių statybininkai. Atrodo logiška, tačiau kodėl vis dar vyrauja nuomonė, kad programuotojas ir kodą parašys, ir testavimo darbus atliks, o jei turi meninę gyslelę, tai galėtų dar ir dizainą nupiešti ar reklaminį skydelį sudėlioti. Deja, tokia su tokiu plačiu funkcijų suvokimu susiduria daugelis programuotojų, ypač mažesnėse įmonėse.

Iš tikrųjų programavimas yra ta sritis, kurioje specializacija ne tik reikalinga, o ir būtina. Mokėti visko paprasčiausiai neįmanoma, o kartais galima sugebėti užduotį atlikti techniškai, tačiau tai neužtikrins gero rezultato (pavyzdžiui, jau minėto reklaminio skydelio kūrimo atveju). Bėda slypi tame, kad mažai vadovų iš tikrųjų supranta programavimo sritį, todėl visos IT srities atsakomybės kraunamos ant vienų pečių. Net ir itin stipriems pečiams gali būti per sunku – visada yra riba, kai užduotys tampa tokios sudėtingos, kad specialistas paprasčiausiai neturi reikalingos kvalifikacijos joms atlikti.

Samdyti visą komandą – brangu

Dar vienas argumentas, verčiantis programuotoją paversti žmogumi-orkestru, yra tariamas išlaidų mažinimas. Taip, vienas specialistas iš tikrųjų kainuos mažiau, tačiau jis gali susirgti arba išeiti iš darbo – verslas nepalauks, o skubūs sprendimai kainuos labai brangiai. Įvertinus riziką, samdydami vieną specialistą sutaupote tik tariamai, nes iš tikrųjų tai tarsi sėdėjimas ant parako statinės, kuri gali sprogti nuo mažiausios žiežirbos.

Žinoma, galima siųsti turimą specialistą tobulintis ir mokytis, tačiau kas nudirbs jo darbus mokymų metu? Be to, nepamirškite ir to, kad žmogaus potencialas yra ribotas ir anksčiau ar vėliau jis pasieks tą ribą, kai užduočių įmonėje paprasčiausiai bus pernelyg daug.

Tiesa, negalima sakyti, kad visais atvejais reikia didelio IT skyriaus. Jei reikalinga tik kasdienė naudojamų sistemų priežiūra, su vienu specialistu galima išsiversti, tačiau bet kokie pakeitimai, atnaujinimai ar patobulinimai sukels didelę riziką.

IT įmonė – žmogaus-orkestro alternatyva

Ir vis dėlto ar nebūtų puiku, jei vienas specialistas galėtų atlikti visas užduotis ir jums nereikėtų sukti dėl to galvos? Iš tikrųjų, tai visiškai įmanoma: tokias paslaugas siūlo IT įmonės, dedikuojančios personalą įvairiems projektams.

Dedikuota programuotojų komanda, skirtingai nei standartinis darbų paskirstymas partneriams (outsourcing), suteikia daug daugiau kontrolės ir galimybės įtakoti darbo procesus. Inkodus siūlomi IT specialistai visą bendradarbiavimo laikotarpį dirbs tik su jumis ir jūsų projektais. 100 proc. efektyvumo, jokio blaškymosi, jokių papildomų projektų – susikaupimas ir dėmesys tik jums. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad jums nereikės kurti savo IT padalinio, kurti savo IT procesų, kas yra ir brangu, ir neefektyvu.

Dedikuotos komandos leidžia smarkiai pagreitinti įmonės plėtrą išvengti streso dėl tinkamų darbuotojų paieškos. Jums nereikia įrenginėti darbo vietų, samdyti papildomų administracijos darbuotojų ir atlikinėti personalo atrankas. Subūrus reikiamus specialistus ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį, visą numatytą laikotarpį jums suteikiama galimybė tiesiogiai bendrauti su savo komanda ir ją administruoti. Jūsų patogumui, komandos nariai kasdien registruoja darbo laiką, bei atliktus darbus ir pagal poreikį dalyvauja jūsų projektų planavime, projektavime. Kiekvienas darbuotojas iš Jums skirtos dedikuotos komandos, į jūsų įmonės veiklą įsitraukia 100% ir gali drąsiai būti pristatomi kaip jūsų įmonės specialistai, pilnaverčiai įmonės darbuotojai.

Jei planuojate IT sprendimų patobulinimus, diegimą, kūrimą ar kitą plėtrą, geriausia išeitis yra bendradarbiavimas su IT įmone, siūlančia dedikuotus specialistus. Tai padeda nemažai sutaupyti, nes jums nereikės samdyti daugybės specialistų vienu metu. Tokios įmonės turi aukštos kvalifikacijos specialistų komandą, kurios paslaugomis galite pasinaudoti pagal poreikį. Taigi, kasdieniams reikalams turėsite dedikuotą specialistą ar kelis (pagal poreikį), o jei nuspręsite atnaujinti naudojamas sistemas, plėstis ar investuoti į IT sprendimus, jums bus dedikuota visa komanda. Tai puikus būdas sutaupyti ir užtikrinti sklandžius procesus.

Išbandykite dedikuotas komandas

Atsiųskite savo poreikį
Pateikti užklausą